APOLOGECI BIERNOŚCI I PIEWCY BEZNADZIEI !

Jeśli już przywoływać czyjeś słowa, to najlepiej by były to słowa autentycznych autorytetów. Takim bez wątpienia jest Prymas Tysiąclecia Stefan Kardynał Wyszyński. To już ponad 30 lat jak patrzy na nas z nieba i pewnie dziwi się nam coraz bardziej. To właśnie On nauczał nas, jak ważna jest dla Narodu ich Ojczyzna. Mówił: „Dla nas po Bogu największa miłość to Polska”, a także „Kocham Ojczyznę więcej niż własne serce”.

W naszej historii już doświadczyliśmy czterech rozbiorów, a dokonuje się już piąty. To fakty i od nich nie da się uciec, zabijając je „balowaniem”, grillowaniem i piwem. Prymas nauczał: „Naród który odcina się od historii, który się jej wstydzi, który wychowuje młode pokolenie bez powiązań historycznych – to naród renegatów! Taki naród skazuje się dobrowolnie na śmierć, podcina korzenie własnego istnienia”. Dlaczego taki wstęp?

Dziś nie musi się najeżdżać kraju by go podbić i zniewolić. Wystarczy zabić Ducha Narodu i zmienić mentalność ludzi. To się dzieje obecnie w Polsce. Liczni politykierzy i redaktorzy (bo już nie dziennikarze) wciąż przekonują nas, że już nie ma o co wałczyć, już wszystko sprzedane, że nasze zaangażowanie jest daremne – bo co to da! Bawmy się, euro spoko, pijmy, bo jutra nie ma. Dziś się żyje! I tak powoli, powoli wypłukuje się nam mózg z rzeczy ważnych. Zamiast zdrowego rozsądku – myśli za nas telewizor, zamiast patriotyzmu serwuje się hedonizm czyli przyjemność, a zamiast wiary – bezideowość, beznadzieję i zysk ponad wszystko (liberalizm). Wszystko po to, by wtłoczyć do głowy konstrukt myślowy – Polacy porzućcie wszelką nadzieję! W myśl tej maksymy – porażeni tą chorobą duszy sączą nam tę beznadzieję.

Oto w „gazecie” politykier mówi – nasze miasto jest dyskryminowane, spychane na dalszy plan, bo jest nierówność w przyznawaniu grantów. Większe miasta w województwie biorą wszystko. Rozkłada ręce – że już nic nie można zrobić. Oto pani „redaktor” pisze: Podwyżki nieuniknione; „Niestety, mieszkańcy naszego miasta mogą w tej sytuacji co najwyżej bezradnie rozkładać ręce” !!! Innymi słowy – porzućcie wszelką nadzieję! Czy to jest postawa katolicka? (nadzieja nigdy nie umiera!). Świadomie to robią, czy są już bezwiednymi apologetami bierności? Taka postawa sącząca się już i w innych mediach, zabija naszą aktywność.

Oto lokalni patrioci przeprowadzili (po raz pierwszy w Polsce taka oddolna inicjatywa) Referendum Obywatelskie. Grajewo miało w tym udział. Próba podsumowania jednak wypada fatalnie dla mieszkańców. Najlepiej w Polsce wypadło – Giżycko! U nas na rozdane ankiety, do Urn wróciło ok. 10%! Najgorzej wypadło Os. Centrum (tylko kilka ankiet! – czy tam ktoś mieszka?). Mieszkańcy mieli ponad miesiąc na „działanie”, na wzięcie kart, skserowanie, rozdanie w rodzinie itd. Niektórzy podeszli bardzo dobrze jak np. rodzina Jag…. (nie mam upoważnienie do podania nazwiska). Były ankiety ze Szczecina, Białegostoku czy Łomży. Bardzo dobrze wypadli mieszkańcy wsi Białogrądy! Gratuluję i frekwencji i odpowiedzi! Dziękujemy tym patriotom, którzy wzięli udział. Jednak w skali kraju, organizatorzy nie zebrali wystarczającej liczby odpowiedzi, by można było tym się posłużyć (walka o Polskę) i stąd to Referendum Obywatelskie jest przedłużone – także w Grajewie. Proszę – zainteresujcie się tym!

Skoro nasi „włodarze” i „redaktorzy” – bezradnie rozkładają ręce, to nie wypada nic innego jak wychodzić z domów i maszerować (już w ok. 70 miastach w Polsce). Wkrótce w Grajewie odbędzie się Marsz w obronie wolnych mediów! Wyjdźmy, brońmy naszej wolności, brońmy naszych praw, nie dajmy się zastraszyć! Pokażmy niektórym pseudoradnym, że jest nas dużo, że rozpoczęliśmy liczenie się, że jak się policzymy, to już nie będziemy liczyć na ludzi zatrutych odium beznadziei i bezsilności. Polska należy do Narodu a nie do tej mniejszości. Prymas wszak uczył: „Pamiętajmy, że ludzie ze starymi nałogami nie odnowią Ojczyzny”! (Gniezno, 2. 02. 1978r.)

Aleksander K Szymczak

opublikowano na: iregionalni.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.