UKŁAD  GRAJEWSKI  TRZYMA SIĘ MOCNO

To tak w nawiązaniu do pytania – co tam panie w polityce? Pisałem o „onych” w felietonie (25 lipca): „Polak Potrafi”. Większość w Radzie miasta i powiatu i… wykonywanie poleceń pryncypała – no bo przecież nie suwerena (lokalnej społeczności). Tak jak „wyszczepy” nie są w stanie sobie uświadomić, że to depopulacja, demoniczny zamach na ludzkość, tak bierność lokalnej społeczności, rozbestwia lokalne władze (i je deprawuje).  Starosto-burmistrzowskie periodyki, to przecież nie …służba prawdzie, ale lukrowanie „sukcesów władzy”. Czy tam zobaczyliście jakieś… potknięcia władzy? Przez ostatnie miesiące zbieraliśmy te rzeczywiste „dokonania” i dziś to przedstawię, choć część, bo materiału jest na kilka felietonów (obiecaliśmy czytelnikom tego Bloga). „Konfederacja” z Grajewa pokazała tu już te – drakońskie podwyżki śmieci (50-56%). Wy nadal śpicie (płacz i płać). Ograbiają nas ze wspólnego majątku, a ty – nic nie wiesz, no bo skąd (są w kieszeni władzuchny). Mamy słowo władz, że w mieście i powiecie grajewskim, nie będzie segregacji sanitarnej. Sprawdzajcie!

O – „kalkulacjach śmieciowych” pewnie w następnym felietonie, bo czemu w Grajewie płacimy po 27zł/osoba a w gminie Grajewo po 22 zł/ osoba?? Czyli, sprawdza się Maxima: czemuś biedny – boś głupi, czemuś głupi, boś biedny! I to dotyczy nas wszystkich. Możesz jednak być bogaty! Jak? Przybywaj do Grajewa, a jeśli okażesz się lojalny, a może jeśli zbierzesz kilkaset głosów wyborczych, to i ciepła posadka cię nie ominie. Dostaniesz, tzn. „kupisz” sobie mieszkanko za 50-60 tys. zł! Możliwe – możliwe! Burmistrz w 2021 r. sprzedał 8 lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni 348,62 m2. To bynajmniej nie budynki z ul. Dolnej, ale w blokach. Ze sprzedaży uzyskano dochód 423,26 tys. plus 18,8 tys. Czyli w Grajewie za metr kwadratowy mieszkania płacisz ok. 1250 zł ! Rewelacja. Cena rynkowa? A kto się tym przejmuje, przecież to sami swoi na „swoim”! Jeszcze czekają „na sprzedaż” dwa inne, a ile było w poprzednich latach „rządów Układu”?? To i tak lepiej, bo gdy opisałem uwłaszczenie „naszych VIPów” na mieszkaniach (vide: „Odszambianie szamba”), to za 80 m2, zapłacili po 22 tys. zł ! Ktoś coś poniósł…? Zaklepała to Rada Powiatu,  w której wówczas był obecny burmistrz Latarowski! Ma doświadczenie!

Pewnie takim „ogromnym doświadczeniem” pryncypała, zasugerowali się radni Układu i przyznali (na ostatniej sesji) mu wynagrodzenie w kwocie ponad 20 tys. zł miesięcznie!! Taki prezydent Warszawy otrzymuje podstawowe wynagrodzenie w kwocie 11,3 tys. zł/ miesiąc, a nasi przyznali max, czyli 10, 43 tys. zł kwoty zasadniczej. Czemu maksymalna stawka?? Czemu do tego max stawka dodatku funkcyjnego? Podobno sobie zażyczył… wyrównania od…, ale przyznano od – 1 sierpnia! Czemu? Skoro Rozporządzenie RM weszło w życie od 1 listopada! SKANDAL! Czy ktoś za to… „beknie”? Oczywiście…?, za było 14 swoich radnych (wiadomego sortu), a przeciw tylko dwóch: A Ciechanowicz i P. Obrycki. Jednocześnie, by było jasne – nie jestem przeciwnikiem dobrych zarobków – ale za coś! Nie za… zasiedzenie stołka! Te „miliony” przyznane na lokalne drogi to…, przecież sam Morawiecki stwierdził, że jesteśmy czyjąś własnością, a przecież ten właściciel gdy wróci, to chciałby mieć już te drogi i całą inną infrastrukturę. Myśleć. Jak tak dobrze poszło, to czemu ten skok na kasę nie miałby spłynąć i na np. „radnych”? Owszem, przyznali sobie po 1,3 tys. zł (udział w dwóch komisjach)/ mc, a 1 tys. zł za jedną. To poparło tylko 10 radnych, a trzech było przeciw: A. Ciechanowicz, P. Obrycki i P. Zalewski. Dwóch… nieobecnych, więc – była większość!

Panie Starosto – publiczne pytanie od czytelników: Kiedy widmo-dworzec PKP przestanie straszyć? Ten felieton wysyłam do: e-grajewo.pl; grajewo24.pl, zyciegrajewa.pl; a także periodyków władzy:  „gazetagrajewska.pl” i „ starostwograjewo.pl”. Teraz okaże się, kto jest kto – służba prawdzie, czy – konserwacja „układu”? Sprawdzajcie.

PS. Jak się bronić przed MANIPULACJĄ? Nie daj sobie odebrać WOLNOŚCI! – Anna Kubala    https://www.youtube.com/watch?v=DAGKbK5GhZ8

30 lat Radia Maryja – Gratulacje, bo nikt lepiej nie rozmodlił tak Naród Polski!!

Pamiętajmy również, że 8 grudnia w godz. 12-13 jest: wielka Godzina Łaski dla świata, oraz święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – zachęcam każdego do modlitwy w tej godzinie. Matka Boża bardzo prosi o modlitwę każdego z nas i obiecuje wiele łask dla duszy i ciała każdemu, kto szczerze będzie się modlił w tej godzinie. Łączmy się w modlitwie, ufajmy Bogu i Matce Bożej, gdyż zbliża się Triumf Jej Niepokalanego Serca!

Aleksander  Szymczak

3 myśli na temat “UKŁAD  GRAJEWSKI  TRZYMA SIĘ MOCNO

 1. List od Służb Mundurowych do Rodaków !

  List od służb mundurowych odczytany podczas Marszu o Wolność w Poznaniu:
  Kochani Rodacy!
  „Za sprawę mojej ojczyzny w potrzebie krwi własnej ani życia nie szczędzić”.
  Każdy z nas wypowiadał te słowa z dumą. Każdy z nas, pamięta ten dzień. Dzień przysięgi. Stojąc w szyku widzieliśmy wzruszenie w oczach bliskich, którzy tego dnia byli przy nas. Były to szczere łzy, pełne uznania i dumy. Dziękujemy.
  Kochani – dziś Wasze oczy przybrały inny blask. Są pełne strachu, obawy, smutku. Zawiedliśmy Was – przepraszamy.
  Zamknęli nam usta, byście myśleli, że milczymy. Podcięli nam skrzydła, byście myśleli, że się już nie wzbijemy. Podzielili nas, byśmy czuli się samotni.
  Tak bardzo się pomylili…
  Zaczęliśmy się wzajemnie szukać, uwierzyliśmy, że nadal potrafimy latać, a z czasem nabraliśmy odwagi, by mówić:

  Niewątpliwie przyszło nam żyć w bezprecedensowych czasach. Mamy wrażenie, że na naszych oczach rozgrywają się wydarzenia, które zredefiniują układ geopolityczny na nowo. Ze smutkiem obserwujemy, że nasza ojczyzna pogrąża się chaosie i zmierza ku krawędzi otchłani bez dna. Po półtorej roku zawirowań, dezinformacji i działań kompletnie nielogicznych podejmowanych przez kolejnych decydentów tego kraju, sami nie do końca wierzymy, że daliśmy się postawić w obecnej sytuacji.
  Polacy! Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy! Stoimy w przededniu wprowadzenia w Naszej Ojczyźnie ustroju totalitarnego, ohydnej segregacji sanitarnej i przymusowym eksperymentom medycznym. Zagrożenie jest ogromne, ale nadzieja równie wielka! Widzimy, że budzi się duch w Narodzie. Być może to jest właśnie moment na który tak długo czekaliśmy. Serce rośnie gdy widzimy kolejno powstające stowarzyszenia ludzi wolnych, myślących, zadających pytania i chcących dowiedzieć się prawdy. W końcu jednoczymy się ponad podziałami! Służby mundurowe też są z Wami! Nasze dopiero zawiązujące się Stowarzyszenie przyłącza się do Was i mówi jasno: Nie ma zgody służb mundurowych na wprowadzenie w Polsce ustroju totalitarnego. Nie zapomnieliśmy przysiąg które składaliśmy i zamierzamy ich dotrzymać! Macie nasze wsparcie. Razem zakończymy to szaleństwo.
  – Stowarzyszenie Bronimy Munduru – Dla Przyszłych Pokoleń
  Jesteś w służbach mundurowych? Dołącz do stowarzyszenia!

  home – Bronimy Munduru<Kliknij- twórz

  Bronimy Munduru Dla Przyszłych Pokoleń to stowarzyszenie służb mundurowych. Jednoczymy mundurowych w obronie prz…
  NIE WOLNO, DRODZY NASI ŻOŁNIERZE, PODEJMOWAĆ RYZYKA WIADOMEGO
  EKSPERYMENTU… TO WYMUSZANIE NA WAS JEST BARDZO PODEJRZANE, RYZYKOWNE,
  MĘTNE- NIELEGALNE I NIEBEZPIECZNE!

  Polubienie

 2. Z internetu: „Jestem emerytowanym medykiem, więc doskonale się orientuję, z czym mamy do czynienia. Naprawdę, nie ma nic nowego, czego byśmy wcześniej nie znali…a wszystko to, co lansują główne media, politycy i rada medyczna przy rządzie, to jedno wielkie kłamstwo. To także globalne kłamstwo, które ma na celu zniszczyć Kościół, zniszczyć człowieka – sprowadzić go do roli niewolnika a przede wszystkim, chodzi o depopulację.
  Ludzie, którzy nie mają Boga w sercu ulegli tej propagandzie, mają lęki, strach w oczach, obawiają się utraty zdrowia i życia. Ten strach doprowadza do spadku odporności, co odbija się na zdrowiu. Wówczas łatwo złapać infekcję a tu już kolejna obawa, że to ” na pewno jest covid” i spirala się nakręca. Lęk pochodzi od szatana❗
  Nie ma lepszego lekarstwa od Eucharystii i Modlitwy.
  Człowiek wiary, ma pokój w sercu i niczego, co pochodzi od człowieka, nie boi się. Tym bardziej, nie obawia się wirusów, które są z nami od początku istnienia tego świata. W medycynie, wirusy, koronawirusy są znane od lat 60-tych XX w. Nigdy nikt nie siał paniki z ich powodu. Nigdy też nie było takiej nagonki na globalne „szczepienia”, przymusu noszenia maseczek, czy wyprowadzania takich lockdownów.
  Nigdy nie było takiego reżimu z każdej strony…
  Drogi Boże, tu potrzeba Twojej interwencji

  Polubienie

 3. Agnieszka said: 6 grudnia 2021

  Omik*ron to kolejna ściema wyprodukowana do wywołania paniki, zamknięcia ludzi w ich zagrodach oraz zmuszenia do trzeciej dawki trucizny.
  Szczypawka nie jest ludziom potrzebna do życia, tylko do śmierci.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.