REFERENDUM OBYWATELSKIE

REFERENDUM OBYWATELSKIE – POSPOLITE RUSZENIE POLAKÓW!

TO JEST TWOJA POLSKA ! JESTEŚ TU SUWERENEM !

POWIEDZ JAKA MA BYĆ ?

Jedna ankieta dla jednej dorosłej osoby. KSERUJ, ROZDAWAJ, ROZMAWIAJ !

Wrzucaj do wyznaczonych urn w sklepach! POLSKA – TWOJA MATKA.

Ten napis jest na odwrocie grajewskich kart referendalnych. Art. 4 Konstytucji RP mówi: pkt 1. Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu. pkt 2. Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio. Skoro Sejm, a więc nasi przedstawiciele lekceważą sobie postulaty Narodu jak choćby ok. 2 mln podpisów za referendum emerytalnym, to Naród stosuje drugą możliwość czyli – sprawuje władzę bezpośrednio. Dlatego 31 marca 2012r. w Warszawie grupa osób reprezentujących wiele stowarzyszeń i ruchów społecznych postanowiła przeprowadzić swoje – Ogólnopolskie Referendum Obywatelskie. W wyniku miesięcznej dyskusji ustalono 10 pytań.

1. Czy jesteś za tym, aby posłowie do Sejmu byli wybierani w Jednomandatowych Okręgach Wyborczych? (większością głosów w jednej turze wyborczej, spośród kandydatów wyłanianych swobodnie przez wyborców w każdym z 460 jednomandatowych okręgów wyborczych)
2. Czy jesteś za likwidacją finansowania partii politycznych przez państwo?
3. Czy jesteś za przywróceniem społeczeństwu prawa do referendum? (ogłaszanego obligatoryjnie przez Państwową Komisję Wyborczą po zebraniu 500 tys. podpisów obywateli, bez progu wymaganej frekwencji)
4. Czy jesteś za wprowadzeniem zasady wybieralności sędziów i prokuratorów przez społeczeństwo oraz wprowadzeniem ław przysięgłych do sądownictwa? (dla kontroli wymiaru sprawiedliwości jak w USA i w II Rzeczypospolitej)
5. Czy jesteś za likwidacją przywilejów zawodowych dla prawników? (likwidacja aplikacji, likwidacja Krajowej Rady Sądownictwa oraz immunitetów dla sędziów i prokuratorów)
6. Czy jesteś za utrzymaniem dotychczasowego wieku emerytalnego mężczyzn 65 lat i kobiet 60 lat?
7. Czy jesteś za redukcją ilości stanowisk w administracji rządowej i samorządowej?
(likwidacja zbędnych szczebli administracji, i zbędnych, wprowadzających zamęt instytucji, takich jak Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji czy Narodowy Fundusz Zdrowia)
8. Czy jesteś za objęciem szeroką, państwową opieką rodzin wychowujących dzieci?
(zasiłek na każde dziecko, finansowanie przez państwo żłobków i przedszkoli, ulgi podatkowe na każde wychowywane dziecko oraz przedłużenie urlopów macierzyńskich)
9. Czy jesteś za tym by Państwo Polskie przejęło bezpośrednią odpowiedzialność za kluczowe dziedziny gospodarki? (energetyka, rurociągi, kolej, kluczowe banki i ubezpieczenia społeczne, bezpłatne autostrady)

10. Czy jesteś za powołaniem parlamentarno-społecznej komisji do zbadania nadużyć prawa przez sędziów, prokuratorów, urzędników ZUS i Urzędów Skarbowych? (objęcie abolicją zusowską i podatkową przedsiębiorców i obywateli dotkniętych takim działaniem i uchylenie krzywdzących orzeczeń)Mamy prawo mówić co nas boli (tak nauczał Kard. Wyszyński). To nam gwarantuje Konstytucja RP art. 12: Rzeczpospolita Polska zapewnia wolność tworzenia i działania związków zawodowych , organizacji społeczno społeczno-zawodowych rolników, stowarzyszeń, ruchów obywatelskich, innych dobrowolnych zrzeszeń oraz fundacji. Także art. 32 pkt. 2: Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny. Również art. 54 pkt.1: Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwanie i rozpowszechnianie informacji.Stąd nasz ruch obywatelski zwraca się do Polaków z w/w pytaniami.Zapewne nie wszyscy dostaną kartę referendalną, stąd prośba aby kserować i rozdawać. Taka będzie Polska – jakie będzie nasze zaangażowanie. Wypełnione ankiety prosimy wrzucać do urn w 4 sklepach w Grajewie : S-DRUK, Os. Południe 47; GUST, ul. Woj. Pol. 40; TWÓJ OPTYK, ul. Ełcka 16; SUPER OPTYK, ul. Woj. Pol. 25 Można też samemu ściągnąć Kartę Referendalną ze strony: www.referendumobywatelskie.pl Referendum trwać będzie miesiąc: 03.05 – 04. 06. 2012r.Zapytania i uwagi można kierować na miejscowy adres internetowy: wiernytradycji@wp.plKamil Cyprian Norwid tak pisał: „Naród  który się oburza, ma prawo do nadziei, ale biada temu, który gnije w          milczeniu!” Dlatego pominę milczeniem moje rozmowy w niektórych sklepach. Czego się boicie?
AK Szymczak
opublikowano na: iregionalni.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.