Już Pan nie jest moim radnym!

Ryba psuje się od głowy. Jeśli głowa nie jest tęga, szybciej psuje się dana społeczność. Dziś znowu Polacy muszą walczyć o wolne media, o prawo do wolnej wypowiedzi (choć słynny art. 54 z Konstytucji RP to gwarantuje). Już od jakiegoś czasu obserwujemy żałosne spektakle komisji Sejmowych. Dzięki TV Trwam możemy widzieć naocznie (już 7 raz) butę, arogancję i nie liczenie się za społeczeństwem – władz w Polsce. KRRiT realizując pewnie jakieś wytyczne „ukrytych centrów władzy” (za ks. prof. Cz. Bartnikiem), nie chce przyznać koncesji na tzw. multipleksie dla w/w telewizji. Za nic mają podpisy już 1,7 mln ludzi, licznych organizacji, rad miast a nawet sejmików. Aby nie dopuścić do zbadania sprawy przez NIK, głównie siłami PO i SLD – stosuje się typową obstrukcję posiedzeń komisji. Wraca – liberum veto, co widzieliśmy ostatnio w wykonaniu młodego posła SLD. Nie liczy się prawo, procedury, prawda, ale jest dyktat siły.

W trochę mniejszej skali, walkę o wolność wypowiedzi przerabiamy i u nas. Prawda ma zawsze moc oczyszczającą, kłamstwo zawsze jest destrukcyjne! Zaczęło się od oszustw wyborczych (w tym np. kupowanie głosów), co daje automatycznie – brak mandatu moralnego rad miasta i powiatu, potem była już kradzież rynien z kościoła, następnie kazano się usprawiedliwiać dla ofiar (wolnego słowa) – zamiast skazać katów! Teraz nic nie znaczą tysiące podpisów grajewian chcących wesprzeć TV Trwam o koncesję. Arbitralnie, kierując się ideologią a nie wolą tej społeczności, pan radny odmawia przedstawienia na Sesji RM – zapytania od mieszkańca. Pycha i arogancja pozwala mu na powiedzenie, że nawet 100 osób jest niczym! Co będzie następne? W jakim świetle to stawia RM Grajewa?

Jako dziennikarz nie mogę pozwolić na kneblowanie ust dla wolnych wypowiedzi, dla braku pluralizmu mediów. Mamy prawo do obrony! Strach jest domeną niewolników. Oto nasza dyskusja przez Internet:

W dniu 27.02.2012, godz. 14:39 użytkownik alexszymczak napisał:

Witam!
Proszę w moim imieniu zapytać na Sesji: Dlaczego Wysoka Rada jest tak mało wrażliwa na potrzeby mieszkańców, którzy w ilości kilku tysięcy podpisali apel w obronie TV Trwam, a takiej Uchwały nie podejmuje Rada Grajewa?
Wiele szacownych rad miast podjęło już takie Uchwały, dlatego dziwi, że Grajewo jest tak mało wrażliwe!
Z poważaniem – Aleksander K. Szymczak

W dniu 28.02.2012, godz. 23:48 użytkownik Adam Jankowski napisał:

Witam,
Nie wiem nic o wspomnianym przez Pana apelu. Nie dotarły do mnie żadne prośby w sprawie podjęcia takiego apelu, przewodniczący nie poinformował nas o takiej inicjatywie, nic nam nie wiadomo jakoby taki wniosek został złożony w Urzędzie Miasta.
Swoją drogą – bez obrazy – mamy w mieście poważniejsze kwestie do omawiania i to takie, w których mamy realną możliwość działania. Może Pana zainteresuje projekt uchwały ws. zmiany napisu na tablicy pamiątkowej przy ulicy Konstytucji 3 Maja. Szczegóły wkrótce na mojej stronie.
Z wyrazami szacunku – Adam Jankowski

W dniu 01.03.2012, godz. 11:14 użytkownik alexszymczak napisał:

Witam!
Zapytam wprost: Czy zadał Pan moje zapytanie na Sesji RM?
A K Szymczak

W dniu 01.03.2012, godz. 13:17 użytkownik Adam Jankowski napisał:

Witam!
Nie zadałem tego pytania. Jak już wcześniej wspomniałem, uznaję pretensje koncernu medialnego ojca dyrektora za bezzasadne. Zna Pan moje poglądy polityczne i wie Pan, że nie stanę w obronie kogoś kto od lat kpi sobie z Państwa Polskiego, jego władz i obywateli.
A. Jankowski

W dniu 01.03.2012, godz. 16:13 użytkownik alexszymczak napisał:

Panie Radny!
Pana obowiązkiem nie jest ocena zapytań mieszkańców, ale występowanie w ich imieniu na Sesji. Skoro ja jako mieszkaniec Grajewa prosiłem o zadanie pytania na Sesji, to Pana obowiązkiem było go zadać. Jeśli nie chce Pan awantury, to proszę na swoim blogu o zamieszczenie przeprosin!
Z poważaniem – A K Szymczak

W dniu 01.03.2012, godz. 22:10 użytkownik Adam Jankowski napisał:

Szanowny Panie!
Czy Pan ze mnie sobie żarty robi? To, że jestem młody nie znaczy, że można mnie zastraszać i szantażować. Bycie radnym nie oznacza zadawania każdego durnego pytania, chociażby prosiło o to 100 osób.
Jako ostatni z radnych miałem do Pana szacunek, ale najwyraźniej woli być Pan nielubiany. Pana wybór.
Proszę sobie pisać na forach, w listach, co Panu pasuje. Może Pan nawet spróbować z ambony wylać na mnie trochę błota. Powodzenia w szerzeniu chrześcijańskiej miłości.
Adam Jankowski

Wnioski wyciągnijcie sami. Mamy Orwella-2012. Dyktatura już ściągnęła maski!

A. K. Szymczak

opublikowany na: grajewo24.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.