POLITYCZNY WYMIAR ISLAMU

Jak co roku, (teraz) 9 grudnia Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy przy wsparciu SDP, miało swoje spotkanie na Jasnej Górze. Nie wszyscy przyjechali (ok. 600 członków), ale ci którzy byli, jak zwykle wiele skorzystali z przygotowanych atrakcji. Tym razem było to spotkanie pod hasłem: „Matce Bożej z wdzięcznością. Modlitwa Różańcowa – zobowiązanie i ratunek”. Po mszy w Sali Różańcowej, omówiono sprawy stowarzyszenia, które to wymagało „uzdrowienia” w pewnych kwestiach.  Po obiedzie pojechaliśmy na obrzeże Częstochowy (ul. Jagiellońska), do Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. To było b. dobre doświadczenie, bo chyba niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, że jest tu największy na świecie zbiór (o wiele większy niż w Watykanie). Zbiór jest zasługą wielkiego pasjonata Krzysztofa Witkowskiego, który niejako w podzięce za cud zdrowia, stworzył to muzeum od podstaw (2011).  Ponad 11 tys. eksponatów podświetlonych 47 tys. punktami świetlnymi. Robi wrażenie, gdy pokaz zaczyna się od pokazu laserów oraz filmu ze scenami z JPII, nigdzie nie pokazywanymi. Pasjonat z wielką swadą opowiada o eksponatach, ich unikatowej wartości, historii zdobycia itd. Są trzy monety – tylko w 1 egzemplarzu na świecie. Są relikwie JPII od pierwszego stopnia, ubrania a także – replika pistoletu z którego strzelano do JPII w 1981 roku. Byliśmy pod wrażeniem. Może tylko bilety trochę drogie, bo normalny 40 zł a grupowy 20. Obok muzeum jest sala ze sceną. Pomieści 300 osób. Tam też mieliśmy wykłady  zaproszonych gości. Pierwszy, prof. Jan Jarosz z Krakowa, opowiadał o początkach chrześcijaństwa w Polsce. To wciąż mało znana historia. Temat wykładu: „Dobrawka Księżna Polski (ok. 945 – 977)”.

Drugim wykładowcą był niezwykły gość. Ksiądz dr hab. Dariusz Oko, jak sam mówi o sobie – zawodowy filozof i teolog, wykłada na całym świecie. W sobotę był z nami, a miał wykład na bardzo aktualny temat: „Islam jako zagrożenie dla Europy i chrześcijaństwa”. Niezwykle pouczający wykład. On sam przestudiował Koran i dwie inne księgi składające się na trylogię Islamu. To co przekazał było porażające. Tak jak żył Mahomet, zabijaka i gwałciciel, tak nauczał swoich wyznawców, wpajając im ideologię – rzekomo podyktowaną przez boga (Allach). W rzeczywistości to 14 wieków przemocy, zabijania, podboju pół Europy i gwałtów. Jak się szacuje, Islam do tej pory, tylko chrześcijan, zabił ok. 60 mln. W tej niby religii, kobietę traktuje się jako nałożnicę, jako połowę mężczyzny. Gdyby zachciało się jej – mieć „ból głowy” w łóżku, to aniołowie doniosą to bogu. Chłop może mieć kilka żon i dziesiątki niewolnic seksualnych. Tak żył Mahomet i tak nauczał swoich bezrefleksyjnych wyznawców.  „Religia”, bardzo prymitywna w swym wymiarze, zyskała wielu zwolenników (także przemocą czy przekupstwem). Gdy mieszkasz na ich terenie a nie wyznajesz Islamu, musisz płacić połowę zarobków, a gdy przyniesiesz im ten haracz, to na odchodne dostajesz kopa (taka „przyjemność”, byś szybciej przeszedł na ich „religię”). Gdy bojownik Islamu zginie, w niebie dostaje 70 pięknych dziewic o innych atrakcjach nie wspominając. Nie dziwi więc, że co gorliwsi rozrywają się bombami w różnych centrach…..

Dla Europy to dziś śmiertelne zagrożenie, bo znamy już od F. Konecznego, że cywilizacja barbarzyńska, silniejsza przemocą, podbija (i niszczy) cywilizacje słabsze ( a Europa zachodnia spoganiała). Jedyny ratunek w silnej katolickiej wierze.

Tak sobie pomyślałem, gdyby tak zapraszać do Grajewa, Kolna itd., takich mądrych ludzi. Wszak inwestycja w naukę, wiedzę, jest najlepszą inwestycją dla społeczeństwa. Gdybyż tak lokalni podjęli moją ofertę stworzenia tu oddziału KSD ! Gdybyż ten budżet obywatelski był mądrzej wydawany… iluż mądrych ludzi możnaby tu zaprosić z wykładami?  Ech, ta małomiasteczkowa mentalność!

Za to mamy, nie wiem jak to załatwiło kierownictwo KSD – codzienne Msze Wieczyste o 7:00 (od 10.12.2017r), na Jasnej Górze za dziennikarzy i to przez 25 lat!

Aleksander Szymczak

Opublikowano m. in: grajewo24.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.