KLUB KONFEDERACJI W GRAJEWIE

Brak zainteresowania ze strony chrześcijanina sprawami doczesnymi, a więc także politycznymi, jest… zaniedbaniem swoich obowiązków wobec bliźniego, co więcej, wobec samego Boga i narażaniem na niebezpieczeństwo swego zbawienia wiecznego” („Politologia Katolicka”, O. Jan Mazur OSPPE, str. 17). To ważne zdanie, niech przyświeca każdemu, kto… kierując się miłością bliźniego – chce służyć.

Powstał już Klub Konfederacji w Grajewie, a w Radziłowie jest zalążek. Zawsze w takich przypadkach warto posłużyć się cytatem z Soboru Watykańskiego II: „Pochwały i wyrazów szacunku doczekała się też „praca tych, którzy dla posługi ludziom poświęcają swoje siły dobru państwa i podejmują się tego trudnego obowiązku”. Sobór skierował także słowa zachęty do tych, „którzy posiadają talent do działalności politycznej lub mogą się do niej nadać, aby się do niej sposobili i oddali się jej nie myśląc o własnej wygodzie lub zyskownym stanowisku. Politycy mają wszakże występować przeciw uciskowi ze strony jednostki lub samowładztwu i nietolerancji partii politycznej, działając roztropnie i nienagannie pod względem moralnym, a także poświęcać się dobru wspólnemu, w duchu szczerości i słuszności, owszem z miłością i odwagą polityczną”.

Ten felieton jest niejako przedłużeniem ale i uzupełnieniem felietonu z 15. 09. 2011r. „Nie myśląc o własnej wygodzie”. Teraz, wydaje się , że… słowo zamienia się w czyn. Działanie polityczne to „gra zespołowa”. Indywidualista pozostanie tu wiecznym  i rozgoryczonym malkontentem. Musi być więc jakiś – szyld, pod którym można działać. Na dziś wydaje się, że najlepszym „szyldem” jest ten – Konfederacji. Owszem, spotkałem już wielu „myślicieli”, którzy sceptycznie czekają, a uderzają w te kluby… bo oni się kłócą a to grozi rozpadem. Konfederacja na dziś to zlepek trzech partii: Korwin, „Korona” G. Brauna i Narodowców. Kłócą się? Tak twierdzą źle życzący. Czy PIS, choć też składa się z trzech ugrupowań, nie stanowi siły? Kłócą się – tak, i co z tego? Polityka jest sztuką konsensusu (nie zapominając o katolickiej wykładni – roztropna troska o dobro wspólne). Mamy dobry „szyld”. Ludzie prawi a mający jeszcze wolę jakiejś działalności, niech przystępują. Można zgłaszać się na ten Blog (wiernytradycji.com), lub bezpośrednio na stronę: konfederacja. net. Wyświetlą się trzy ikony, a wypełniamy – przystąp do klubu. Po rejestracji na twoją pocztę przyjdzie mail i trzeba zaakceptować. Potem już na stronie zobaczysz mapę Polski i klikamy w woj. Podlaskie i powiat grajewski. Wstępujemy do Klubu. Jutro na słupach ogłoszeniowych zobaczycie plakaty informacyjne. Jak wspomniałem, Klub jest otwarty – ale nie na przestrzał. Nauczeni doświadczeniem – chcącym zasiać kąkol, cynikom politycznym, podziękujemy.

Pierwsze pytanie do lokalnej władzy. Dlaczego zamknęliście basen? W innych miastach są, a u nas … pandemiapsychozy władzy? Za „karę” (rekompensata społeczności), skoro już wypompowaliście wodę, to zróbcie by tym razem, była ona ozonowana! Chlor szkodzi. Wyższe koszty zrekompensuje więcej klientów i dobra informacja. Może na tyle wystarczy, bo chcę, by ten felieton zmieścił się na jedną stronę. Kserujcie, rozdawajcie i rozmawiajcie. Niech prawi przystępują. Niech Kluby powstaną w każdej gminie. Organizacyjnie lepiej, by w gminie czy niedużym mieście, powstał jeden KK. Tworzenie nowych (teoretycznie możliwe), będzie tylko świadectwem indywidualizmu, niezrozumienia i pychy.  A. Szymczak

6 myśli na temat “KLUB KONFEDERACJI W GRAJEWIE

 1. PS. Działajmy na rzecz Dobra Wspólnego. Plakaty na 10 słupach nie powiszą zbyt długo. Jeśli ktoś ma możliwość wywieszenia w witrynie, w oknie, proszę o kontakt i zrobię następne plakaty. AKS

  Polubienie

 2. Generally I do not read post on blogs, however I wish to say
  that this write-up very forced me to check out and do so!
  Your writing taste has been surprised me. Thanks,
  very great post.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.